Mimo, że producent smartwatchy Pebble został dawno wykupiony przez Fitbita (a ten z kolei przez Google), to nadal ma wiernych fanów i społeczność utrzymującą jego urządzenia przy życiu poprzez projekt Rebble.
Do tej pory ścisłą integrację między smartfonem i komputerem na większą skalę udało się tylko Apple, dzięki kontroli i popularności obu tego typu platform w swoim portfolio. Microsoft odpadł z tego wyścigu przez porażkę mobilnych okienek, zaś Google ma Androida, ale po drugiej stronie tylko Chromebooki.
Po zaprezentowaniu kosmicznie drogich gogli Quest Pro, które są poza finansowym zasięgiem normalnych użytkowników, dość szybko pojawiło się pytanie, kiedy zobaczymy trzecią generację przystępnych finansowo gogli Quest.
Choć nie jest to proste - wymaga bowiem rozerwania kabla USB by domowymi metodami stworzyć “wtyczkę” do zegarka (odpowiednie piny są w jednej ze szczelin do montażu pasków). Kiedy już mamy taki kabel, reszta procesu jest już standardowa.
Google niedawno zapowiedziało odświeżoną aplikację Google Home do zarządzania połączonymi urządzeniami smart home. Razem z nią rozbudowana miała zostać również automatyzacja (nazywana tu rutynami).
Od jakiegoś czasu Meta mocniej stawia na aspekty społecznościowe w wirtualnej rzeczywistości i rozbudowuje środowisko domowe gogli Quest. Kiedyś służyło zasadniczo jako tło dla launchera aplikacji i ustawień systemowych.
Mimo istnienia od lat standardu HDMI CEC pozwalającego na kontrolowanie pewnych funkcji telewizorów z poziomu urządzeń podłączonych do nich przez złącze HDMI, konsole Xbox do tej pory nie potrafiły chociażby regulować w ten sposób głośności (nie oferowały też regulacji “lokalnej” głośności).
Netflix po latach nieustannych wzrostów, boryka się od jakiegoś czasu z problemem coraz większej liczby rezygnujących użytkowników. Jednak zamiast walczyć o nich ofertą, firma usiłuje przekonwertować dzielących między sobą konta na osobnych subskrybentów.
W tym tygodniu prócz nowych iPadów pokazano także odświeżony model Apple TV 4K. Teoretycznie obniżono jego cenę, ale w dolarach amerykańskich. Nad Wisłą ten ruch pozwolił niestety jedynie zachować dotychczasową cenę zamiast podnosić ją jak w wypadku starych modeli iPadów.
Mimo, że w teorii finalna wersja Android TV 12 pojawiła się pod koniec zeszłego roku, to do tej pory był on dostępny jedynie w emulatorze lub specjalnym urządzeniu ADT-3 dla programistów. Dopiero premiera Chromecasta HD wprowadziła ów system do rąk pierwszych użytkowników.