Microsoft powoli kończy proces wyłączania Cortany

Utworzono: 06 sierpień 2023, 11:08 Autor :  
W czerwcu tego roku Microsoft zapowiedział wyłączenie Cortany w systemie Windows 10 oraz 11. Od tamtej pory jednak niewiele się w tym temacie działo. Aż do teraz. Wirtualna asystentka przestała bowiem już działać w testowych kompilacjach Windowsa 11.

Ich użytkownicy otrzymali aktualizację Cortany, która usuwa asystentkę i przy próbie jej uruchomienia wyświetla tylko okno z komunikatem o jej wyłączeniu. Ponadto najnowsza testowa kompilacja okienek zyskała możliwość odinstalowania Cortany z poziomu interfejsu graficznego (do tej pory było to możliwe jedynie komendami w terminalu tekstowym).

Według oryginalnych planów, Cortana ma zostać wyłączona jesienią tego roku, więc zapewne wtedy zmiany te dotrą do stabilnego kanału.

Źródło: gHacksKomentarze::DISQUS_COMMENTS 390 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...