Nadszedł koniec Asystenta Google na zegarkach z Wear OS 2.x

Utworzono: 19 sierpień 2023, 17:08 Autor :  
W tym tygodniu Google zaczęło wyświetlać na zegarkach z Wear OS 2.x powiadomienie o planowanym wyłączeniu swojego Asystenta na nich (ale bez konkretnej daty), zachęcające do zakupu zegarka z aktualną wersją Wear OS.

Okazało się, że firma nie miała zamiaru dawać zbyt wiele czasu na pożegnanie ze swoim asystentem na starych urządzeniach - ledwie kilka dni po pierwszych doniesieniach o pojawieniu się owego powiadomienia, Asystent zaczął być wyłączany. Użytkownicy raportowali nagłe zniknięcie ikonki mikrofonu z panelu Asystenta.

Oczywiście możliwe, że instalacja starszej wersji APK przywróci dostęp, ale pytanie na jak długo. Kiedy bowiem Google ostatecznie wyłączy usługę na serwerach, przywracanie starych wersji na zegarku już w niczym nie pomoże.

Źródło: Android PoliceKomentarze::DISQUS_COMMENTS 765 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...