Google chce rozdzielić aktualizacje systemu i przeglądarki w Chrome OS

Utworzono: 03 maj 2020, 14:05 Autor :  
Było już kilka maszyn z Chrome OS na pokładzie, które zdążyły stracić wsparcie Google w postaci aktualizacji systemu operacyjnego. Niestety, przy okazji oznacza to również koniec aktualizacji przeglądarki Chrome, która jest “zrośnięta” z systemem.

Firma z Mountain View dostrzega ten problem, dlatego zaczęła pracować nad rozwiązaniem pozwalającym rozdzielić aktualizacje systemu od tych dla samej przeglądarki.

W kodzie systemu można odnaleźć ślady projektu “LaCrOS”, który ma wydzielić przeglądarkę i pozwolić aktualizować ją niezależnie od systemu, podobnie jak ma to obecnie miejsce w systemach na bazie Linuksa.

Początkowo taki “samodzielny” Chrome ma funkcjonować obok tego wbudowanego w system. Zapewne dopiero po dopracowaniu i ustabilizowaniu kodu, aplikacja będzie mogła zastąpić swój systemowy odpowiednik.

Źródło: 9To5GoogleKomentarze::DISQUS_COMMENTS 1395 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...