Chromecast 4K w końcu doczekał się Android TV 12

Utworzono: 23 październik 2022, 12:10 Autor :  
Mimo, że w teorii finalna wersja Android TV 12 pojawiła się pod koniec zeszłego roku, to do tej pory był on dostępny jedynie w emulatorze lub specjalnym urządzeniu ADT-3 dla programistów. Dopiero premiera Chromecasta HD wprowadziła ów system do rąk pierwszych użytkowników.

W tym tygodniu natomiast Google poinformowało o rozpoczęciu udostępniania wspomnianej aktualizacji dla przystawki Chromecast 4K czwartej generacji, która do tej pory działała pod kontrolą Android TV 10. Jakie zmiany wprowadza nowa wersja?

Przede wszystkim wskaźniki korzystania z mikrofonu oraz kamery przez aplikacje trzecie. Poza tym już konkretnie w wypadku Chromecasta dodano opcje kontrolowania formatu HDR oraz dźwięku przestrzennego czy funkcję dopasowywania częstotliwości odświeżania ekranu do wyświetlanej zawartości.

Podniesiono też poziom poprawek bezpieczeństwa do lipca 2022 roku. Aktualizacja jest udostępniana stopniowo, więc może minąć kilka tygodni zanim zobaczycie ją na swoim urządzeniu.

Źródło: 9To5Google



Komentarze::DISQUS_COMMENTS 315 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...