Konsole Xbox nareszcie z opcją sterowania głośnością telewizora

Utworzono: 23 październik 2022, 12:10 Autor :  
Mimo istnienia od lat standardu HDMI CEC pozwalającego na kontrolowanie pewnych funkcji telewizorów z poziomu urządzeń podłączonych do nich przez złącze HDMI, konsole Xbox do tej pory nie potrafiły chociażby regulować w ten sposób głośności (nie oferowały też regulacji “lokalnej” głośności).

Przez to w sytuacji, kiedy chcieliśmy wyregulować głośność, trzeba było odrywać się od pada i sięgać po pilot od telewizora. Jest to szczególnie irytujące, kiedy mamy kilka urządzeń i każde z nich potrzebuje innej głośności. Przy każdym przełączeniu trzeba było ją regulować.

Microsoft usłyszał te skargi i najnowszej aktualizacji systemu dla konsol Xbox dodał w końcu opcję regulacji głośności telewizora z pomocą HDMI CEC. Odpowiednie przyciski znajdziemy po naciśnięciu przycisku Xbox na kontrolerze oraz przejściu do sekcji Audio i muzyka.

Niestety, nowinka jest dostępna tylko dla posiadaczy najnowszych konsol Xbox Series S/X. Posiadacze Xbox One muszą obejść się smakiem.

Pozostając w temacie dźwięków, najnowsza aktualizacja dodała również opcję wyciszenia dźwięku startowego konsoli. Dzięki temu w końcu będzie można pograć w nocy bez budzenia osób śpiących w tym samym pomieszczeniu.Komentarze::DISQUS_COMMENTS 296 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...