Wbrew nadziejom wielu, oficjalny start pełnoprawnej polskiej wersji sklepu Amazona był raczej dość rozczarowujący - żadnych wielkich promocji, brak abonamentu Prime, brak sklepu z ebookami, a oferta ciągle słabsza niż w niemieckiej wersji.
Snapdragon Wear 4100 dopiero zaczyna na szerszą skalę pojawiać się w nowych zegarkach, Samsung wchodzi na rynek urządzeń z Wear OS ze swoimi układami, tymczasem Qualcomm przygotowuje następcę 4100 dla zegarków. Wygląda jednak na to, że firma nadal nie czuje potrzeby się starać o ten rynek.
Mimo świeżego startu platformy Wear OS, który w założeniu ma też na nowo rozbudzić zainteresowanie programistów, na razie nie wygląda to najlepiej. Niedawno plany zakończenia rozwoju aplikacji dla Wear OS 2.x ogłosili twórcy Strava.
Subskrypcja Ubisoftu była dostępna w Polsce praktycznie od samego początku, ale tylko na komputerach. Niedługo po premierze na pecetach dodano także integrację z usługą streamingu gier z chmury Google Stadia, ale jedynie w kilku krajach.
W drugiej połowie sierpnia pisaliśmy o plotkach dotyczących specyfikacji nowej generacji zegarków od Fossila. W tym tygodniu firma w końcu oficjalnie ją zaprezentowała. Plotki się zasadniczo nie myliły, ale kilka nowości Fossilowi udało się ukryć.
Na zachodzie gogle Oculus Quest praktycznie nie mają konkurencji, jeśli chodzi o samodzielne urządzenia niewymagające połączenia z komputerem dla użytkowników indywidualnych. Inne urządzenia albo nie są samodzielne, albo są przeznaczone dla firm.
Ledwo ruszyła normalna sprzedaż zegarków Galaxy Watch 4 od Samsunga (jak na razie jedynych z Wear OS 3.x), a twórcy aplikacji Strava znanej przede wszystkim ze śledzenia wypadów rowerowych ogłosili, że kończą rozwój aplikacji dla Wear OS 2.x i będą rozwijać tylko wersję wymagającą wersji 3.x.
Mimo znacznie zacieśnionej kontroli Google nad Androidem TV, platforma ta nie ustrzegła się problemów z aktualizacjami. Najbardziej dotkliwe są one na telewizorach (wynikają zapewne ze sterowników do obsługi dodatkowych komponentów jak tuner telewizyjny, itp.), ale przystawki też się ich nie wystrzegają.
Na początku sierpnia pisaliśmy, że Oculus planuje zastąpić bazowy model gogli Quest 2 z 64 wbudowanej pamięci wersją ze 128 GB (nie zmieniając ceny), przy okazji dodając do zestawu nową silikonową osłonkę mającą chronić przed podrażnieniem skóry. Do tego czasu jednak wycofano gogle ze sprzedaży.
Microsoft oferuje już dostęp do xClouda poprzez aplikację dla Androida, przeglądarkę internetową (na iOS oraz komputerach) i aplikację Xbox dla Windows 10. Jak nietrudno zauważyć, na tej liście brakuje konsol Xbox, to się ma jednak niedługo zmienić.