Kindle doczekał się jailbreaku

Utworzono: 01 maj 2022, 12:05 Autor :  
W dzisiejszych czasach sporo urządzeń działa pod kontrolą bardziej skomplikowanego oprogramowania i otrzymuje też jego aktualizacje. Zwykle jest ono dość zamknięte przez producenta, ale co człowiek stworzył, inny może złamać, co jakiś czas pojawiają się więc tzw. jailbreaki.

W mijającym tygodniu takowy pojawił się dla czytników Kindle. Obsługuje on wszystkie czytniki od Kindle 7, Voyage oraz Paperwhite 2 wzwyż, o ile tylko mają najwyżej oprogramowanie w wersji 5.14.2 (aktualizacja 5.14.3 naprawia błąd wykorzystywany przez ów jailbreak).

Co daje jailbreak na czytnikach Amazonu? Możliwość korzystania z innych aplikacji do czytania niż systemowa, które mogą obsługiwać więcej formatów ebooków czy lepiej radzić sobie, np. z PDFami. Dostajemy też dostęp do terminala z uprawnieniami roota, gdyby ktoś chciał grzebać w systemie (np. przywracając wyłączając nowy interfejs systemu).

Jeśli jesteście zainteresowani, to szczegóły znajdziecie na tym forum.

Źródło: Swiatczytnikow.plKomentarze::DISQUS_COMMENTS 164 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...