Apple ogłasza koniec produkcji ostatniego iPoda

Utworzono: 15 maj 2022, 08:05 Autor :  
Odkąd smartfony i usługi streamingowe podbiły rynek, powoli znikały z niego samodzielne odtwarzacze MP3 pokroju iPoda. Poza specyficznymi niszami, ich śmierć wydaje nieunikniona. Potwierdza to najnowsza decyzja Apple.

Firma co prawda już od dawna nie produkowała “prostych” iPodów, ale nadal miała w ofercie iPoda touch, czyli w uproszczeniu iPhone’a bez modemu LTE. Ostatnia generacja została nawet wydana w miarę niedawno, bo w maju 2019 roku.

W mijającym tygodniu firma z Cupertiono ogłosiła jednak zakończenie produkcji ostatniej generacji iPoda touch i ostateczny koniec tej linii produktów. Apple tłumaczy decyzję tym, że funkcje iPoda są obecnie dostępne w innych urządzeniach firmy. Swoje zapewne robi też niska sprzedaż.

Siódmą generację iPoda touch będzie można kupować póki nie skończą się zapasy magazynowe.Komentarze::DISQUS_COMMENTS 165 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...