Sterowniki dźwięku Steam Decka dla Windowsa już dostępne

Utworzono: 15 maj 2022, 08:05 Autor :  
W zeszłym roku Valve pokazało swojego konkurenta dla Nintendo Switch, czyli Steam Decka. Z kolei pod koniec lutego tego roku ruszyła wysyłka urządzenia do pierwszych nabywców. Valve cały czas rozwija jednak oprogramowanie Steam Decka.

Valve w zapowiedziach obiecywało umożliwienie instalacji na Decku systemu Windows (domyślnie wgrany jest Steam OS bazujący na dystrybucji Linuksa o nazwie Arch). Na początku marca udostępniono bazowy pakiet sterowników dla okienek, ale brakowało w nim chociażby sterowników dźwięku (trzeba było korzystać ze słuchawek Bluetooth lub USB-C).

Wspierany był też tylko Windows 10, ponieważ BIOS Steam Decka nie obsługiwał jeszcze modułu TPM 2.0. Jednak już pod koniec marca pojawiła się aktualizacja BIOSu dodająca wsparcie dla fTPM od AMD, a w mijającym tygodniu w końcu udostępniono sterowniki audio.

Tym samym Steam Deck już w pełni obsługuje Windowsa, ale musicie liczyć się z tym, że wydajność graficzna może być gorsza (z jednej strony przez mniej dopracowane sterowniki graficzne, z drugiej przez brak optymalizacji implementowanych w Protonie tłumaczącym gry Windowsowe dla Linuksa).

Źródło: Windows CentralKomentarze::DISQUS_COMMENTS 126 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...