Aplikacje Apple Music i TV dla Windows 11 w końcu dostępne

Utworzono: 15 styczeń 2023, 15:01 Autor :  
Firma z Cupertino jakiś czas temu obiecała w końcu udostępnienie oficjalnych klientów usług Apple Music oraz TV dla komputerów z systemem Windows (które do tej pory były obsługiwane przez przestarzały iTunes oraz webowe wersje).

W mijającym tygodniu w końcu udostępniono te aplikacje, choć na razie oznaczono je jako wersje poglądowe. W dodatku oficjalnie dostępne są tylko dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych (choć wystarczy zmiana regionu w ustawieniach systemu, by pobrać je gdzie indziej).

Apple ostrzega, że instalacja programów zablokuje na razie dostęp do iTunes (z czasem ma zostać zaktualizowany by móc działać równolegle) oraz o potencjalnych błędach w samych aplikacjach.

Co ciekawe, wszystkie trzy nowe aplikacje (trzecią jest program do synchronizacji z urządzeniami mobilnymi Apple) wykorzystują natywne elementy interfejsu Windowsa zamiast tworzyć własne kontrolki jak do tej pory firma miała w zwyczaju.

Apple TV, Apple Music oraz Apple Devices można pobierać za darmo z Microsoft Store. Wymagają systemu Windows 11 w wersji 22H2 lub nowszej.

Źródło: MacRumorsKomentarze::DISQUS_COMMENTS 743 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...