Samsung usuwa Asystenta Google ze swoich telewizorów

Utworzono: 04 luty 2024, 11:02 Autor :  
Jeśli ktoś kupił jeden z najnowszych modeli telewizorów od Samsunga, to mógł się nieco zdziwić chcąc włączyć Asystenta Google obecnego na nich od 2020 roku - nie ma śladu po takiej opcji, dostępne są tylko Bixby oraz Alexa od Amazonu.

Trochę szukania pozwala znaleźć zakopaną stronę wsparcia technicznego informującą o porzuceniu obsługi Asystenta Google na telewizorach Samsunga. Zmiana dotyczy zarówno nowych, jak i istniejących modeli - te ostatnie stracą dostęp do wirtualnego od 1 marca 2024 roku.

Samsung twierdzi, że powodem jest zmiana polityki Google, ale nie wyjaśnia, na czym ona polega. Tymczasem LG, który również integrował Google Assistant z telewizorami z systemem webOS, nie zapowiada takiej decyzji i nawet pogłębia współpracę z Google, dodając integrację z technologią Chromecast.

Źródło: 9To5Google



Komentarze::DISQUS_COMMENTS 718 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...