Trwają prace nad streamingiem Steam VR do gogli Apple Vision Pro

Utworzono: 10 luty 2024, 13:02 Autor :  
Vision Pro to urządzenie Apple, które nie jest przeznaczone do grania w gry PCVR, jednak niezależnemu programiście udało się zmodyfikować popularną aplikację ALVR do strumieniowania ich po sieci Wi-Fi tak, aby uruchomić ją na goglach od Apple.

Zhuowei Zhang, tak nazywa się ów programista, nie miał jednak gogli Vision Pro, aby przetestować swoje modyfikacje, więc poprosił innych, aby wypróbowali to, sam wypróbował tylko w emulatorze visionOS.

Obecnie zmodyfikowana wersja pozwala oglądać środowisko domowe Steam VR. Problem będzie jednak z interakcją - Apple postawiło wszystko na sterowanie dłońmi i nie planuje obsługi kontrolerów. Z kolei dłonie nie specjalnie daje się sensownie zmapować do kontrolerów obsługiwanych przez istniejące gry.

Źródło: RoadToVRKomentarze::DISQUS_COMMENTS 890 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...