Google przestanie trzymać kopie zindeksowanych stron

Utworzono: 04 luty 2024, 11:02 Autor :  
Google zrezygnował z tworzenia kopii zapasowych indeksowanych przez siebie witryn. Danny Sullivan z Google, potwierdził usunięcie tej funkcji w poście na Twitterze, pisząc, że funkcja “miała pomagać ludziom w dostępie do stron, kiedy dawno temu często nie można było liczyć na to, że strona się załaduje. W dzisiejszych czasach sytuacja znacznie się poprawiła. Dlatego zdecydowano się ją wycofać”.

Funkcja ta pojawiała się i znikała dla niektórych osób od grudnia, a obecnie nie widać żadnych linków do pamięci podręcznej w wyszukiwarce. Na razie można nadal można otwierać skopiowane strony korzystając z adresu “https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:” plus adres interesującej nas strony internetowej. Niestety, skasowanie i tej metody jest zapewne tylko kwestią czasu.

Alternatywą pozostaje projekt Internet Archive/Wayback Machine, czyli strona archive.org.

Źródło: Ars Technica



Komentarze::DISQUS_COMMENTS 284 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...