Kolejna firma rezygnuje z aplikacji dla zegarka Apple Watch - po rezygnacjach z bezpośredniego wspierania tej platformy przez Pokemon GO, Slacka czy eBaya w ostatnich latach, przyszła teraz kolej na Microsoft ze swoją aplikacją Authenticator.
Niemal od początku wprowadzenia do sklepu Steam obsługi gier VR, oferował on na stronach gier przydatny panel ze szczegółami wsparcia dla wirtualnej rzeczywistości. Można było się z niego dowiedzieć między innymi jakie gogle są oficjalnie wspierane, czy rozgrywka jest stacjonarna (można siedzieć) lub ruchoma oraz jakiego rodzaju kontrolery są obsługiwane.
Raptem w zeszłym tygodniu pisaliśmy o udostępnieniu Android TV 13 dla przystawki deweloperskiej ADT-3, a teraz tydzień później mamy do przekazania informację o zakończeniu wsparcia dla tego urządzenia.
Do tej pory, jeśli chcieliście sobie słuchać muzyki w tle podczas zabawy w VR na goglach Meta Quest, trzeba było korzystać z nieoficjalnych sposobów (np. w wypadku Spotify uruchamia usługi w przeglądarce, odpalania docelowej gry i wznawiania odtwarzania w przeglądarce przy pomocy Spotify Connect z telefonu).
Google poinformowało o zakończeniu prac nad nową wersją Android TV bazującą na Androidzie 13. Jak na razie zmiany przez nią wprowadzane skierowane są przede wszystkim do programistów, ale możliwe, że nowości dla użytkowników pojawią się, gdy system trafi na konsumenckie urządzenia.
Integracja gogli VR z innymi urządzeniami nie stoi na najwyższym poziomie, jeśli chodzi o wymianę danych -synchronizacji danych przeglądarek nie ma (bo nie ma popularnych przeglądarek dla VR), podobnie z kontaktami, plikami, itp.
Wielu producentów telewizorów czy przystawek do nich oferuje zintegrowane usługi “darmowej telewizji” (odpowiednik linearnych kanałów TV nadawanych przez internet) w swoim oprogramowaniu. Niestety, najwięksi z nich (jak Samsung czy LG) omijają ze swoimi usługami nasz rynek.
Google do tej pory nie miało zbyt wielu własnych aplikacji dla zegarków z Wear OS. To się powoli zmienia, odkąd Wear OS 3.x trafił na rynek (w końcu dostaliśmy chociażby Google Home), ale nadal idzie to powoli.
Okazuje się, że mimo iż ekosystem Alexy od Amazonu zasadniczo rządzi na rynku smart home razem z Google zostawiając Siri (i tym bardziej Cortanę, o której już chyba wszyscy zapomnieli) daleko z tyłu, to przynosi firmie Jeffa Bezosa duże straty.
Posiadacze czytników Kindle od lat mają do dyspozycji usługę pozwalającą przez internet przesyłać do swoich czytników książki czy dokumenty w obsługiwanych formatach. Niestety, do tej pory była ona dostępna jedynie jako natywna aplikacja lub adres mailowy (w tym drugim wypadku oznaczało to ograniczenia rozmiaru załącznika zwykle ustawionego na poziomie jakiś 20 MB).