Kilka miesięcy temu w plikach klienta sklepu Steam znaleziono wpisy sugerujące, że Valve pracuje nad opcją przesyłania plików gier pomiędzy komputerami w naszej sieci lokalnej zamiast pobierania ich za każdym razem z serwerów Valve. Miałoby to pomóc przede wszystkim posiadaczom Steam Decka z wolniejszym łączem.
Odkąd pojawił się pełnoprawny Windows dla urządzeń z procesorami ARM miał on dość istotną wadę - indywidualny użytkownik nie mógł kupić na niego licencji. Te były sprzedawane jedynie producentom sprzętu. W efekcie wszystkie próby instalowania okienek na oficjalnie niewspieranym sprzęcie były skazane na korzystanie w wersji próbnej albo piractwo.
Przy okazji aktualizacji aplikacji Map Google dla zegarków z systemem Wear OS, zniknęła z niej obsługa trybu always on display. W wyniku tego nawigacja z zegarkiem średnio się sprawdzała ponieważ kolejne wskazówki znikały kiedy tylko ekran się wygaszał.
W mijającym tygodniu doczekaliśmy się premiery kolejnego serwisu VOD nad Wisłą. Tym razem padło na SkyShowtime, czyli połączenie usług Paramount+, Peacock, Showtime czy Sky pod jednym szyldem (do właścicieli platform najwyraźniej dociera w końcu, że użytkownicy nie będą płacić na ich nieskończoną ilość).
W ostatniej aktualizacji dla swoich zegarków z Wear OS 3.x, Samsung popsuł u przynajmniej części użytkowników funkcję wybudzania ekranu zegarka poprzez podniesienie ręki. Na szczęście firma względnie szybko zareagowała i stosowna łatka już zaczęła trafiać do użytkowników.
Mimo, że Amazon oficjalnie nie udostępnia w naszym kraju swojego sklepu z ebookami, to autorzy zarówno książek jak i czasopism znajdowali sposoby na oferowanie ich po polsku w zagranicznych oddziałach Kindle Store.
Gogle Quest 2 oferują w razie potrzeby dość prosty (czarno-biały, o niskiej rozdzielczości) scalony widok ze swoich kamer. Służy on jednak głównie do sprawdzenia czy są jakieś przeszkody w okolicy i niczego więcej. Quest Pro natomiast oferuje już kolorowy widok o wyższej rozdzielczości i Meta chwali się jego funkcjami mieszanej rzeczywistości (AR).
Do tej pory posiadacze inteligentnych głośników od firmy Sonos nie mogli w prosty sposób korzystać na nich z asystentki głosowej od Amazonu, czyli Alexy. Trzeba było kombinować, ponieważ integracja ta nie była oficjalnie dostępna na naszym rynku.
W zeszłym roku Microsoft dodał do swoich konsol Xbox integrację z komunikatorem Discord, jednym z popularniejszych wśród graczy. Kilka miesięcy później śladem Giganta z Redmond postanowiło w końcu iść także Sony.
W połowie stycznia Meta ogłosiła zakończenie wsparcia pierwszej generacji swoich gogli Quest. Wówczas jednak nie podano wszystkich szczegółów, np. jaka przyszłość czeka sklep z grami i aplikacjami na tym modelu. Niedawno opublikowano także te dane.