Chrome OS 119 wprowadza obsługę Steama do stabilnego kanału

Utworzono: 26 listopad 2023, 16:11 Autor :  
Już ponad rok Google testuje oficjalną obsługę Steama na urządzeniach ze swoim systemem Chrome OS. Co prawda integracja ze sklepem Valve dotarła już wcześniej do stabilnego kanału, ale cały czas wymagała przełączenia odpowiedniej flagi.

To się jednak zmienia w wersji systemu oznaczonej numerkiem 119. Jak donosi serwis Chrome Unboxed, po aktualizacji na liście aplikacji posiadacze wyselekcjonowanych przez Google modeli znajdą na liście program “Steam Installer” już bez konieczności przełączania ukrytych flag. Jego uruchomienie pozwoli przygotować wirtualną maszynę z klientem Steama oraz obsługą gier.

Należy jednak pamiętać, że zdecydowana większość laptopów z Chrome OS ma dość mizerne komponenty jeśli chodzi o wydajność, więc nie nastawiajcie się na granie na nich w najnowsze produkcje AAA. Raczej na gry niezależne bądź już dość leciwe tytuły.Komentarze::DISQUS_COMMENTS 470 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...