Steam w końcu dostępny na wybranych Chromebookach

Utworzono: 27 marzec 2022, 10:03 Autor :  
W zeszłym tygodniu pisaliśmy o tym, że Google nieco pośpieszyło się z ogłoszeniem dostępności Steama na Chromebookach podczas jednej ze swoich prezentacji. Kilka dni później jednak rzeczywiście udostępniono integrację ze sklepem Valve na wybranych urządzeniach w kanale Dev systemu.

Obecnie obsługiwanymi modelami są Acer Chromebook 514 (CB514-1W), Acer Chromebook 515 (CB515-1W), Chromebook Spin 713 (CP713-3W), ASUS Chromebook Flip CX5 (CX5500), Chromebook CX9 (CX9400), HP Pro c640 G2 Chromebook oraz Lenovo 5i-14 Chromebook. Lista ta pokrywa się więc z tą, jaka pojawiła się w repozytorium Chrome OS pod koniec lutego.

Google i Valve obiecują, że docelowo Steam ma być obecny na znacznie większej ilości urządzeń, jednak na obecnym etapie testów programiści chcą się skupić na dopracowaniu rozwiązania i w związku z tym chcą zminimalizować ilość zgłaszanych błędów wynikających z fragmentacji ekosystemu.

Inna sprawa, że komponenty wielu Chromebooków (najczęściej zintegrowane grafiki Intela) i tak nie pozwolą na zbyt komfortową rozgrywkę w nowsze i większe tytuły, więc realistycznie większość posiadaczy modeli obecnie dostępnych w sprzedaży będą ograniczeni do starych gier lub “indyków” nawet po rozszerzeniu dostępności oficjalnej integracji ze Steamem.

Źródło: Android PoliceKomentarze::DISQUS_COMMENTS 186 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...