Do tej pory wsparcie dla standardu Matter w ekosystemie Aleksy od Amazonu ograniczało się do sieci Wi-Fi oraz smartfonów i tabletów z Androidem. W mijającym tygodniu to się w końcu zmieniło.
W zeszłym roku Unia Europejska uchwaliła w końcu przepisy Digital Markets Act oraz Digital Services Act, które miały ukrócić samowolkę gigantów technologicznych w zakresie sklepów z aplikacjami czy komunikatorów, dzięki której mogły one utrudniać życie konkurencji.
W połowie kwietnia pisaliśmy o tym, że do naszego kraju w końcu oficjalnie zawita Mi Band 7 w wersji z obsługą NFC. Wówczas jednak nie była znana konkretna data wprowadzenia urządzenia do sprzedaży. Teraz to się zmieniło.
Do tej pory, mimo premiery Windowsa 11, Microsoft nadal w teorii równolegle rozwijał także Windowsa 10 i udostępniał dla tego systemu aktualizacje dodające nowe funkcje. Aczkolwiek od premiery Windowsa 11 były to raczej drobnostki i to głównie dla firm, a nie indywidualnych użytkowników.
Jeśli nie wiedzieliście, to Amazon też produkował urządzenia do monitorowania aktywności użytkownika jak opaski fitness pod marką Amazon Halo. Teraz jednak za późno na ich wypróbowanie - w ramach kolejnej fali oszczędnościowych cięć, firma zdecydowała się zakończyć ich wsparcie.
Zarówno Galaxy Watch 4 jak i 5 miały ten sam układ SoC, czyli Exynos W920 (pierwszy od dawna względnie współczesny układ w zegarkach z Wear OS, ponieważ Qualcomm nie mając konkurencji zadowalał się recyklingiem starych układów ze smartfonów). Wygląda na to, że kolejna generacja może mieć już nowszy układ.
Jedną z niewielu nowości w zegarku Galaxy Watch 5 był czujnik temperatury ciała, jednak do tej pory nie miał on zasadniczo żadnego zastosowania - żadna z aplikacji na zegarku nie wykorzystywała go do niczego przydatnego. Teraz się w końcu zmieniło.
Niestety, nasze państwo ma problem z wdrażaniem usług cyfrowym w spójny sposób. Widać to było chociażby po wdrożeniach Profilu Zaufanego, mObywatela i e-Dowodu - wszystkie trzy pozwalają na potwierdzenie naszej tożsamości.
Bard, czyli odpowiedź Google na czat ze sztuczną inteligencją wbudowany w wyszukiwarkę Bing, doczekał się w mijającym tygodniu oficjalnej strony z listą zmian wprowadzonych do bota (na szczęście w przeciwieństwie do samego czatu, nie musimy korzystać z VPNa by uzyskać do niej dostęp).
Gigant z Redmond poinformował w mijającym tygodniu o udostępnieniu nowej aktualizacji Windows Subsystem for Android (WSA) dla Windows 11 testerom zarejestrowanym w programie Windows Insider (do wszystkich kanałów). Największą nowością jest obsługa trybu Picture-in-Picture dla androidowych aplikacji.