Na początku grudnia zeszłego roku polski oddział HBO w końcu zrezygnował z utrzymywania własnych aplikacji klienckich, które ciągle były w tyle względem programów od spółek koncernu z USA czy Europy Zachodniej. Zostały one zastąpione przezte dostarczane przez europejski oddział HBO.
W mijającym tygodniu oficjalnie wystartowała sprzedaż nowego zegarka od chińskiej firmy Mobvoi. Ticwatch C2 jest następcą oryginalnego Ticwatcha, ale tym razem już z Wear OS zamiast własnego systemu firmy.
Niedawno ruszyła sprzedaż "remastera" oryginalnego PlayStation od Sony. Większość z Was zapewne już jednak wie, że to tak naprawdę prosty komputerek z procesorem MediaTeka i zainstalowanym emulatorem PCSX (open-source'owy, a nie pisany przez Sony).
Na początku tego roku nad Wisłą pojawiła się usługa Garmin Pay, dzięki której posiadacze wybranych zegarków tego producenta mogą płacić nimi zbliżeniowo zamiast wyciągać plastikowe karty. Początkowo wspierał to jedynie Santander (wtedy jeszcze jako BZ WBK).
Jeszcze nie tak dawno, mieliśmy do wyboru wiele przeglądarek internetowych z różnymi silnikami renderującymi, z których każdy miał swoje mocne i słabe strony (jedne były bardziej energooszczędne, inne zoptymalizowane pod kątem wykorzystania pamięci, itp.). Dzisiaj jednak ich lista dość szybko się kurczy.
Kilka dni temu w sieci pojawiły się informacje o SMSach rozsyłanych rzekomo przez RCB (Rządowe Centrum Bezpieczeństwa) do mieszkańców wschodnich rejonów Polski o konieczności wstawienia się w urzędach w związku z konfliktem pomiędzy Ukrainą i Rosją.
Kilka miesięcy UKE uruchomiło testową wersję swojego serwisu do sprawdzania prędkości łącza internetowego. Wówczas jednak nadal jego wyniki nie mogły służyć za podstawę reklamacji u dostawcy. Kilka dni temu zmieniło się to wraz z udostępnieniem stabilnej wersji.
Jeśli korzystaliście z Android Auto, to zapewne wiedzieliście o dosyć irytującym ograniczeniu tej platformy w kwestii powiadomień o nowych wiadomościach (SMS czy z komunikatorów). Mianowicie nie była wyświetlana ich treść, jedynie nadawca i jego awatar. Na szczęście w najnowszej aktualizacji w końcu umożliwiono zmianę tego zachowania.
Odkąd Apple umożliwiło deweloperom dodawanie wsparcia dla CarPlay do swoich aplikacji do nawigacji GPS, lista zgodnych programów szybko się wydłuża. Jako jedno z pierwszych dołączyło Google ze swoimi mapami i aplikacją Waze, a ostatnio podobnie postąpili twórcy AutoMapy.
Już od jakiegoś czasu dostępne są laptopy i tablety z pełnoprawnym Windows 10 i układami Snapdragon od Qualcomma. Zgodnie z przewidywaniami przynajmniej części ekspertów, emulacja oprogramowania pisanego pod procesory x86 odbija się widocznie na wydajności, przez co korzystając z takich urządzeń wydaje się, że używa się netbooka a nie laptopa za 2 tysiące złotych czy więcej.