Jakiś czas temu było głośno o wykryciu dziury w obsłudze procesu bootowania systemu układów NVIDIA Tegra, który pozwolił na obejście zabezpieczeń konsoli Nintendo Switch (który bazuje na Tegrze X1) i tym samym uruchamianie niepodpisanego kodu czy pirackich gier.
Kilka dni temu Google ogłosiło wypuszczenie nowej wersji systemu Wear OS (poprzez system OTA, nie jako aktualizację aplikacji w Play Store), przy okazji wprowadzając nowy system wersjonowania. Aktualizacja nosi nazwę "H" i przynosi w sumie pięć większych zmian.
Kolejny bank zapowiada wdrożenie wsparcia dla cyfrowego portfela od Apple. Po Banku Millennium przyszła pora na Citi Handlowy, który jak na razie oferował jedynie obsługę Google Pay.
Powoli nad Wisłą powszechne stają się bankomaty obsługujące karty zbliżeniowe. Nadal często obsługują jedynie karty części banków i do niedawna nie wspierały wypłacania poprzez zbliżenie telefonu z Google Pay czy Apple Pay zamiast fizycznej karty.
Na początku listopada Spotify uruchomiło zamknięte testy nowej aplikacji dla zegarków Apple Watch. Po około dwóch tygodniach uznano, że program nadaje się już do udostępnienia wszystkich użytkownikom, co nastąpiło w mijającym tygodniu.
Po premierze nowego układu Qualcomma przeznaczonego dla zegarków, kilku producentów pokazały nowe urządzenia go wykorzystujące, ale niestety były to głównie modele z bardzo wysokiej półki cenowej. Z kolei nowe zegarki w sensownych cenach ciągle były wyposażone w starego Snapdragona Wear 2100. Zmienił to dopiero Fossil.
Najnowsza konsola od Nintendo, czyli Switch, okazała się dla firmy sporym sukcesem. Niestety, nie była bez wad. Jedną z nich jest dosyć marne wsparcie dla opcji multimedialnych, np. streamingu wideo czy muzyki. Na szczęście powoli zaczyna się to zmieniać.
Gdy konsola Xbox One miała swoją premierę, Microsoft pozycjonował ją jako centrum rozrywki i multimediów w domu, a nie zwykłą konsolę. Chwalono więc możliwość podłączenia tunera telewizji cyfrowej, wsparcie dla DVR, jednoczesne korzystanie z aplikacji i oglądanie filmów. Z czasem jednak skupiono się na funkcji konsoli do gier.
W drugiej połowie sierpnia informowaliśmy o podniesieniu wymagań wsparcia aplikacji linuksowych w systemie Chrome OS. Wówczas do listy dołączyło kilka nowych urządzeń. Ostatnio Google znów ją zaktualizowało, dodając niestety kolejne modele.
Pod koniec września pisaliśmy o odświeżonym interfejsie systemu Wear OS od Google, który powoli zaczynał wtedy trafiać do zegarków użytkowników. Teraz, mniej więcej miesiąc później, aktualizacja powinna być już dostępna na wszystkich kompatybilnych zegarkach (czyli z Androidem Wear 2.0 wzwyż).