Z powodu utrudnień przy logowaniu (nie wszędzie da się zalogować z wykorzystaniem klucza sprzętowego), program jest kierowany raczej do osób naprawdę potrzebujących dodatkowych zabezpieczeń (np. dziennikarzy). Do tej pory miał też dość wysoki próg wejścia, czyli wymóg posiadania samodzielnego klucza sprzętowego U2F.
W pierwszej połowie zeszłego roku Google zaczęło jednak testować możliwość zamiany własnego telefonu z Androidem 7.0 lub nowszym w taki sprzętowy klucz zabezpieczeń, a miesiąc później udostępniono tę opcję wszystkim użytkownikom. W mijającym tygodniu z kolei firma z Mountain View udostępniła aplikację Smart Lock, która to samo pozwala zrobić z urządzeniami działającymi pod kontrolą iOS 10 lub nowszego.
Przy okazji zdjęto też wymóg posiadania samodzielnego klucza sprzętowego by korzystać z Advanced Protection Program - wystarczy jedynie telefon z Androidem czy iOS zamieniony w klucz. Przy czym należy pamiętać, że takim kluczem potwierdzimy logowanie jedynie na komputerze z przeglądarką Chrome oraz łącznością Bluetooth.
Źródło: Android Police