Google zmniejsza próg wejścia do Advanced Protection Program

Utworzono: 18 styczeń 2020, 09:01 Autor :  
Kilka lat temu Google ogłosiło udostępnienie swoim użytkownikom Advanced Protection Program, który pozwala zwiększyć zabezpieczenia swojego konta (kosztem wygody dostępu do niego). Odbywa się to poprzez wymóg logowania z pomocą sprzętowego klucza czy bardziej złożonego procesu odzyskiwania dostępu do konta.

Z powodu utrudnień przy logowaniu (nie wszędzie da się zalogować z wykorzystaniem klucza sprzętowego), program jest kierowany raczej do osób naprawdę potrzebujących dodatkowych zabezpieczeń (np. dziennikarzy). Do tej pory miał też dość wysoki próg wejścia, czyli wymóg posiadania samodzielnego klucza sprzętowego U2F.

W pierwszej połowie zeszłego roku Google zaczęło jednak testować możliwość zamiany własnego telefonu z Androidem 7.0 lub nowszym w taki sprzętowy klucz zabezpieczeń, a miesiąc później udostępniono tę opcję wszystkim użytkownikom. W mijającym tygodniu z kolei firma z Mountain View udostępniła aplikację Smart Lock, która to samo pozwala zrobić z urządzeniami działającymi pod kontrolą iOS 10 lub nowszego.

Przy okazji zdjęto też wymóg posiadania samodzielnego klucza sprzętowego by korzystać z Advanced Protection Program - wystarczy jedynie telefon z Androidem czy iOS zamieniony w klucz. Przy czym należy pamiętać, że takim kluczem potwierdzimy logowanie jedynie na komputerze z przeglądarką Chrome oraz łącznością Bluetooth.

Źródło: Android PoliceKomentarze::DISQUS_COMMENTS 273 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...