Google tymczasowo wyłączyło integrację Asystenta z Xiaomi

Utworzono: 06 styczeń 2020, 18:01 Autor :  
W mijającym tygodniu wybuchła mała afera związana z prywatnością danych ze smart urządzeń Xiaomi (dokładniej kamerek do monitoringu) oraz integracją z Asystentem Google. Mianowicie niektórym użytkownikom na smart ekranach (np. Google Nest Hub) wyświetlały się obrazy z cudzych kamer.

Google szybko zareagowało i wyłączyło integrację ze wszystkimi urządzeniami Xiaomi do czasu rozwiązania problemu przez chińskiego producenta. Inżynierom dość szybko udało się ustalić, że przyczyną była aktualizacja systemu cache’owania udostępniona 29 grudnia i problem występował, gdy użytkownik miał kiepskie połączenie z internetem.

Obecnie firma bada jak doszło do pojawienia się błędu, aby nie taka sytuacja nie powtórzyła się w przyszłości. Integrację Asystenta Google z urządzeniami Xiaomi udało się już przywrócić, nie licząc tej z kamerami (będzie zablokowana do czasu pełnego wyjaśnienia problemu).

Źródło: Android PoliceKomentarze::DISQUS_COMMENTS 441 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...