E-recepta jest już obowiązkowa

Utworzono: 13 styczeń 2020, 20:01 Autor :  
Na początku tego roku w życie weszła ustawa, nakazująca zastąpienie tradycyjnych, ręcznie wypisywanych recept przez cyfrową e-receptę. Co prawda dla fanów papierka niewiele musi się zmienić (dostaną po prostu wydruk z numerem i przy wykupieniu będą musiały podać razem z nim swój PESEL).

Jednak dla osób preferujących nowocześniejsze rozwiązania pojawi się kilka nowinek. Przede wszystkim, po zalogowaniu się do Internetowego Konta Pacjenta, będą mogły znaleźć wszystkie czytelne informacje o wystawionych receptach w jednym miejscu (będą one dostępne także w aplikacji mObywatel).

Dodatkowo, po podaniu adresu email czy numeru telefonu, będą na nie otrzymywać informacje o nowych receptach i tym samym zrezygnować z papierowych wersji.

Przy okazji znajdą się tam również wystawione zwolnienia czy skierowania (wraz z możliwością udzielenia pełnomocnictw do tych danych innym osobom, np. rodzinie).

Źródło: dobreprogramyKomentarze::DISQUS_COMMENTS 464 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...