Google powoli udaje się rozszerzać dostępność Android TV (ostatnio zaczęło trafiać nawet do dekoderów kablówek, choć kosztem pozwolenia na zmiany wyglądu launchera). Nadal pozostaje jednak problem dosyć kiepskich parametrów w urządzeniach z tym systemem.
Koreański producent w tym roku zaszalał na targach CES. Nie tylko jako pierwszy ogłosił dodanie obsługi AirPlay 2 do swoich telewizorów, ale także ogłosił ich integrację z popularnymi wirtualnymi asystentami (Alexa i Google) oraz udostępnienie dla nich klienta sklepu iTunes.
Na sprzęt zdolny odbierać multimedia przesyłane przy pomocy technologii AirPlay, który nie jest produkowany przez Apple, można było trafić pd dawna, ale były to praktycznie tylko urządzenia audio (głośniki, wieże, etc.). W tym roku Apple w końcu zaczęło oficjalnie licencjonować także część wideo.
W tegorocznych modelach telewizorów Smart TV od Samsunga obecny był asystent głosowy koreańskiego producenta, czyli Bixby. Wielu jednak niespecjalnie było z tego zadowolonych między innymi ze względu na małą liczbę wspieranych języków w porównaniu do konkurencji.
W mijającym tygodniu posiadacze urządzenia Harmony Hub od Logitecha spotkali się z niemiłą niespodzianką od firmy. Otóż najnowsza aktualizacja oprogramowania wyłączyła obsługę lokalnego API wykorzystywanego przez wiele rozwiązań dla inteligentnego domu.
W ostatniej dużej aktualizacji Wear OS, Google całkowicie przeprojektowało główny ekran systemu, czyli tarcze zegarka. przesuwając palcem z każdego brzegu dostaniemy się do czterech różnych ekranów - asystenta, powiadomień, aplikacji fitness oraz szybkich przełączników.
Kilka miesięcy temu Revolut zaczął udostępniać swoim użytkownikom indywidualne numery kont w euro czy funtach brytyjskich. Dzięki temu osoby zarabiające w krajach posługujących się tymi walutami mogli podawać je, np. pracodawcom w celu przelewania pensji.
Nasz rodzimy standard płatności bezgotówkowych BLIK całkiem nieźle przyjął się w internecie (bo jest wygodniejszy od pay-by-linków czy wpisywania danych karty) czy bankomatach (bo unikamy problemu skimmerów). Inaczej sytuacja wygląda w fizycznych sklepach.
Problemem wielu smart żarówek jest to, że gdy po awarii wraca do nich zasilania, zamiast pamiętać poprzedni stan (np. wyłączony lub słabe światło) włączają się na pełnej jasności. Może to być problem gdy stanie się to w środku nocy lub podczas naszej nieobecności.
Kilka dni temu NVIDIA udostępniła całkiem sporą aktualizację oprogramowania dla przystawki SHIELD TV. Mimo niewielkiego skoku w numeracji (do 7.2), zmian jest dosyć dużo, choć w większości skierowane są do małych grup użytkowników.