Zapowiedziano standard Bluetooth LE Audio

Utworzono: 13 styczeń 2020, 20:01 Autor :  
Podczas tegorocznych targów CES, organizacja Bluetooth SIG odpowiadająca za tworzenie specyfikacji kolejnych wersji tej technologii zapowiedziała standard Bluetooth LE Audio. Dzięki niemu ma być możliwe zmniejszenie zużycia energii przez bezprzewodowe słuchawki, ale nie tylko.

Nowy standard wprowadza także obsługę przesyłania audio do wielu urządzeń jednocześnie, dzięki czemu bezprzewodowe pchełki w końcu nie będą musiały działać na zasadzie odbierania sygnału z telefonu przez jedną i ponawiania go do drugiej. Trwają również prace nad standardem nadawania do wszystkich wykrytych odbiorników (Broadcast Audio).

Pierwsze urządzenia wspierające nowy standard mają się pojawić na rynku jeszcze w pierwszej połowie tego roku, choć na szerszą dostępność zapewne trzeba będzie trochę poczekać.

Źródło: Android PoliceKomentarze::DISQUS_COMMENTS 1445 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...