Podczas niedawnej konferencji firma z Cupertino zgodnie z oczekiwaniami zaprezentowała swój własny serwis VOD. Ma nazywać się Apple TV+ i oferować ma sporo oryginalnych treści od znanych gwiazd Hollywood (lub z nimi), między innymi Stevena Spielberga, J.J. Abramsa, Oprah Winfrey, Jennifer Aniston, Jasona Momoa czy Reese Witherspoon.
W lutym tego roku Credit Agricole udostępniło swoim klientom wsparcie dla Google Pay, miesiąc później z kolei doczekali się obsługi cyfrowego portfela od Apple. To jednak nie koniec nowości od banku - w końcu udostępnił on też wszystkim klientom przelewy P2P.
W drugiej połowie zeszłego roku Google testowało jak poradzi sobie ich platforma do streamingu gier (wówczas znanej jako "Project Stream") z chmury na przykładzie gry Assassin's Creed Odyssey. Niewiele wtedy było wiadomo na jej temat, poza tym że działa w przeglądarce Chrome.
Ponad rok temu, w grudniu 2017 pojawiła się informacja, że BLIK ma zyskać wsparcie dla regularnych płatności (np. za subskrypcje czy rachunki). Wówczas mówiono o udostępnieniu nowej opcji klientom do połowy 2018 roku. Tak się jednak nie stało i dopiero niedawno możliwość ustawiania automatycznych płatności w BLIKu trafiła do pierwszych użytkowników.
Jak można przeczytać na łamach serwisu Świat Czytników, firma Amazon w mijającym tygodniu wprowadziła do sprzedaży kolejną generację najtańszego czytnika Kindle (bez żadnych dopisków w nazwie). Czym się różni od poprzednika?
Wspomniany w tytule bank jest jednym z ostatnich, który nad Wisłą ciągle oferował klientom dość antyczny serwis transakcyjny dostępny poprzez przeglądarkę. Instytucja jednak zdecydowała się najpierw stworzyć aplikację mobilną, a dopiero potem zająć się serwisem.
We wrześniu zeszłego roku Bank Pocztowy obiecywał udostępnienie swoim klientom wsparcia dla Google Pay do końca pierwszego kwartału tego roku. Niestety, instytucji nie uda się dotrzymać tego terminu, o czym jej przedstawiciele poinformowali w minionym tygodniu.
Niecały rok temu Valve udostępniło aplikację Steam Link dla urządzeń z Androidem (miała obsługiwać także sprzęty z iOS i tvOS, ale firma nadal nie dogadała się z Apple w kwestii dostępu do sklepu Steam i pobierania prowizji za zakupy), dzięki czemu zniknęła potrzeba dla osobnego urządzenia o tej samej nazwie.
Już od dosyć dawna Microsoft pozwala na streaming gier z konsoli Xbox One do komputera lub tabletu działającego pod kontrolą systemu Windows 10. Do tej pory nie można było jednak zrobić czegoś odwrotnego, czyli streamować gier z komputera na konsolę. Zmieniło się to dopiero kilka dni temu.
Mimo, że pierwszy inteligentny zegarek od Huawei był jednym z najlepszych urządzeń działających pod kontrolą Wear OS (wtedy jeszcze Android Wear), to firmie udało się popsuć drugą generację (sporej liczbie fanów nie pasował sportowy wygląd i mały ekran), a potem pokazała "smartwatch" z własnym systemem Lite OS.