Wraz z premierą nowego Chromecasta działającego pod kontrolą Android TV, Google pokazało nowy launcher dla tej platformy o nazwie Google TV. Wówczas wiadomo było jedynie, że oficjalnie bez aktualizacji systemu żadna starsza platforma go nie dostanie.
W połowie stycznia pisaliśmy o zapowiedzi dwóch sporych nowości dla gogli Oculus Quest - obsługę wielu użytkowników oraz dzielenia się aplikacjami. Spodziewaliśmy się więc aktualizacji systemu. Ta pojawiła się w mijającym tygodniu.
W połowie zeszłego roku NVIDIA udostępniła webową wersję klienta usługi GeForce Now. Niestety, oficjalnie była ona dostępna tylko dla Chrome OS (w listopadzie dołączył jeszcze iOS) i na innych systemach trzeba było kombinować by z niej skorzystać.
Istotnym ograniczeniem przeglądarki Safari jest to, że nie ma z czym jej synchronizować na systemach innych niż iOS czy macOS. A przecież komputery z macOS mają dość marny udział w rynku na tle okienek.
Coraz więcej topowych smartwatchy oferuje różne funkcje monitorowania pracy serca. Niestety, ze względu na konieczność jej certyfikowania w odpowiednich urzędach danego regionu, jest ona często ograniczona regionalnie do czasu uzyskania odpowiednich certyfikatów.
W tym tygodniu Microsoft postanowił ogłosić podwyżkę swojego abonamentu Xbox LIVE Gold, który jest wymagany, jeśli chcemy na konsolach Xbox grać przez sieć. W wypadku opcji na rok, podwyżka wynosiła aż 100%.
Jakiś czas temu Amazon zaczął bardzo często prosić o potwierdzenie przesłania plików do czytnika z pomocą usługi Send To Kindle. Okazuje się, że jest to skutek dość poważnej dziury wykrytej w zeszłym roku w oprogramowaniu czytników.
NVIDIA udostępniła kilka dni temu pierwszą w tym roku aktualizację systemu dla swoich przystawek SHIELD TV. Oznaczona jako Experience Upgrade 8.2.2, dodaje przede wszystkim obsługę kontrolerów dla konsol Xbox Series X/S oraz PlayStation 5.
Jeszcze przed pandemią Revolut bardzo chciał przekonać swoich użytkowników, by używali jego usług nie tylko w czasie podróży czy zakupów w zagranicznych sklepach internetowych, ale także w swoim kraju na co dzień.
W mijającym tygodniu firma z Mountain View dość niespodziewanie ogłosiła zakończenie procesu przejmowania Fitbita. Stało się tak mimo braku publicznie ogłoszonej zgody bądź zaleceń ze strony urzędów antymonopolowych niektórych krajów (np. USA czy Australii).