Usprawnienia dla Wear OS w Google Play teraz również dla Android TV

Utworzono: 20 listopad 2021, 13:11 Autor :  
W lipcu tego roku Google w końcu umożliwiło instalowanie aplikacji dla Wear OS na zegarku z poziomu klienta sklepu na telefonie. Do tej pory by to zrobić, trzeba było korzystać z wersji webowej, która wymaga podawania hasła przy każdej instalacji (nawet darmowych aplikacji).

Kilka dni temu zaś podobna opcja zaczęła się pojawiać u niektórych użytkowników na kartach aplikacji dla Android TV. To zadziwiające, ile lat Google zajęło dojście do wniosku, że wygodniej jest szukać aplikacji na telefonie niż na malutkim ekranie zegarka czy za pomocą pilota na telewizorze.

Google nie zapowiedziało na razie oficjalnie tej zmiany, więc póki co jedynie ją testuje i miną tygodnie zanim wszyscy użytkownicy otrzymają do niej dostęp.

Źródło: 9To5GoogleKomentarze::DISQUS_COMMENTS 181 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...