Usprawnienia dla Wear OS w Google Play już dostępne

Utworzono: 24 lipiec 2021, 14:07 Autor :  
Przy okazji pierwszej zapowiedzi nowej wersji Wear OS, Google wspomniało o ulepszaniu sklepu Play pod kątem zegarków. Te ulepszenia właśnie zaczęto udostępniać użytkownikom. O jakie zmiany chodzi?

Przede wszystkim umożliwienie zdalnego inicjowania instalowania programów z poziomu klienta sklepu na telefonie (z boku pojawia się ikonka strzałki pozwalająca zainstalować program na zegarku). Do tej pory trzeba było to robić przez stronę internetową jeśli nie chciało się “dłubać” na małym ekranie zegarka.

Drugą zmianą jest odświeżony interfejs klienta Google Play na samym zegarku. Ma on z jednej strony korzystać z motywu Material You (znanego z Androida 12), z drugiej natomiast używać odświeżonego wyglądu z Wear OS 3.

Obie zmiany są oczywiście udostępniane stopniowo, więc jeszcze nie wszyscy mogą mieć do nich dostęp.

Źródło: GoogleKomentarze::DISQUS_COMMENTS 680 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...