W zeszłym roku Valve pokazało swojego konkurenta dla Nintendo Switch, czyli Steam Decka. Z kolei pod koniec lutego tego roku ruszyła wysyłka urządzenia do pierwszych nabywców. Valve cały czas rozwija jednak oprogramowanie Steam Decka.
Popularność custom ROMów w dzisiejszych czasach znacząco spadła, po części przez ulepszenie bazowych systemów, po części przez wymogi bezpieczeństwa funkcji takich jak płatności zbliżeniowe. Nadal jednak scena moderska istnieje i czasem zaskakuje.
W zeszłym tygodniu pisaliśmy o tym, że Unia Europejska planuje oskarżyć Apple o praktyki monopolowe w postaci blokowania innym firmom możliwości oferowania konkurencji dla Apple Pay na iPhone’ach (blokując stosowanie NFC do płatności przez aplikacje trzecie).
Firma Jeffa Bezosa oficjalnie dodała niedawno obsługę ebooków w formacie EPUB do swojej usługi Send to Kindle pozwalającej przesyłać książki przez chmurę do naszego czytnika Kindle.
W dzisiejszych czasach sporo urządzeń działa pod kontrolą bardziej skomplikowanego oprogramowania i otrzymuje też jego aktualizacje. Zwykle jest ono dość zamknięte przez producenta, ale co człowiek stworzył, inny może złamać, co jakiś czas pojawiają się więc tzw. jailbreaki.
Od wprowadzenia Apple Pay do iPhone’ów, firma z Cupertino dzielnie broni NFC w iOS przed alternatywnymi usługami płatności zbliżeniowych (w Androidzie od początku można było instalować alternatywne rozwiązania do tego od Google). W końcu Unia Europejska stwierdziła, że jest to blokowanie konkurencji.
Usługa szybkich dostaw podstawowych zakupów spożywczych od Żabki, czyli Jush w końcu doczekało się większego rozszerzenia dostępności. Do tej pory była dostępna tylko dla wybranych rejonów Warszawy i Gdańska, niedawno jednak rozszerzyła dostępność o trzy kolejne miasta.
Najnowsza generacja konsol nie zadbała o pewien bufor wydajności względem pecetów, przez co bardziej wymagające gry często nie dają rady osiągać 60 FPSów jeśli chcemy w nich korzystać z ray-tracingu czy rozdzielczości 4K. Maskować ten problem może technologia VRR, ale dopiero teraz pojawia się ona na PlayStation 5.
Wzorem niefrasobliwego pracownika Apple, który lata temu zostawił w barze prototyp iPhone’a 4 ujawniając w ten sposób zupełnie nowy wygląd smartfona, tak tym razem pracownik Google zostawił prototyp Pixel Watcha w restauracji.
Od lat, jeszcze zanim wystartowały usługi takie jak GeForce Now, Stadia czy Xbox Cloud Gaming, Sony oferowało własną usługę tego typu. Wydawała się ona jednak porzucona - poza dodawaniem do niej nowych produkcji praktycznie w ogóle nie ewoluowała.