Windows 11 w końcu z oficjalnym wsparciem dla Maków z M1 i M2

Utworzono: 19 luty 2023, 15:02 Autor :  
Odkąd pojawił się pełnoprawny Windows dla urządzeń z procesorami ARM miał on dość istotną wadę - indywidualny użytkownik nie mógł kupić na niego licencji. Te były sprzedawane jedynie producentom sprzętu. W efekcie wszystkie próby instalowania okienek na oficjalnie niewspieranym sprzęcie były skazane na korzystanie w wersji próbnej albo piractwo.

Nie inaczej sprawa się miała z komputerami Mac od Apple kiedy te porzuciły Intela i przeszły na architekturę ARM. Bezpośrednia instalacja nie jest w ogóle możliwa, a korzystanie z Windowsa w wirtualnej maszynie wymagało korzystania z niestabilnej wersji testowej.

Ta sytuacja jednak w końcu się zmienia - Microsoft dostrzegł potrzebę oferowania opcji legalnego kupna Windowsa dla układów ARM przez indywidualnych użytkowników i w końcu się na to zdecydował. Kiedy zainstalujecie Windowsa 11 z pomocą środowiska Parallels, będziecie mogli teraz wykupić licencję poprzez Microsoft Store.

Jako alternatywny sposób dostępu do okienek z komputerów Mac, firma sugeruje też zwirtualizowany komputer w chmurze oferowany w ramach usługi Windows 365.

Źródło: Windows CentralKomentarze::DISQUS_COMMENTS 462 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...