YouTube Music zyska wsparcie dla podcastów

Utworzono: 26 luty 2023, 12:02 Autor :  
Google cały czas nie może się zdecydować co chce robić ze swoimi aplikacjami audio. Miało w miarę lubiane Google Play Music, które z czasem doczekało się też obsługi podcastów. Kilka lat temu zdecydowało się tę usługę zamknąć i zastąpić przez dużo uboższe YouTube Music, podcasty zaś trafiły do samodzielnej aplikacji.

Teraz firma ogłosiła plany dodania “w niedalekiej przyszłości” obsługi podcastów do wspomnianego YouTube Music. Co ciekawe, YouTube Music ma oferować darmowe odsłuchiwanie podcastów w tle, ale z reklamami. Przez to ciężko jej będzie walczyć z samodzielnymi aplikacjami jak Google Podcasts czy Pocket Casts, które są też darmowe i nie mają reklam (o ile twórcy podcastu sami ich nie wstawią).

Widać, że twórcy usługi za swoją konkurencję uważają raczej za Spotify, które też ma w podcastach reklamy. Spotify jednak stara się wspomniane wady “zasłonić” poprzez ekskluzywne podcasty, o które YouTube Music nie zamierza walczyć (przynajmniej na razie). Pytanie też jak długo w tej sytuacji pożyje samodzielna aplikacja Google Podcasts - firma z Mountain View w ostatnim czasie nie lubi zbyt długo utrzymywać duplikujących się usług i aplikacji.

Źródło: The VergeKomentarze::DISQUS_COMMENTS 446 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...