Google do tej pory nie miało zbyt wielu własnych aplikacji dla zegarków z Wear OS. To się powoli zmienia, odkąd Wear OS 3.x trafił na rynek (w końcu dostaliśmy chociażby Google Home), ale nadal idzie to powoli.
Okazuje się, że mimo iż ekosystem Alexy od Amazonu zasadniczo rządzi na rynku smart home razem z Google zostawiając Siri (i tym bardziej Cortanę, o której już chyba wszyscy zapomnieli) daleko z tyłu, to przynosi firmie Jeffa Bezosa duże straty.
Posiadacze czytników Kindle od lat mają do dyspozycji usługę pozwalającą przez internet przesyłać do swoich czytników książki czy dokumenty w obsługiwanych formatach. Niestety, do tej pory była ona dostępna jedynie jako natywna aplikacja lub adres mailowy (w tym drugim wypadku oznaczało to ograniczenia rozmiaru załącznika zwykle ustawionego na poziomie jakiś 20 MB).
Wszelkie oprogramowanie zależące w jakimś stopniu od komponentów po stronie serwera ma tę wadę, że jakbyśmy się nie starali po naszej stronie (kupując stare konsole, instalując emulatory czy wirtualne maszyny ze starymi systemami operacyjnymi), po wyłączeniu serwerów nie będą w pełni funkcjonalne, jeśli w ogóle.
W mijającym tygodniu Microsoft udostępnił sporą aktualizację systemu dla swoich konsol Xbox. Dodaje ona między innymi możliwość dołączania do kanałów głosowych na Discordzie z poziomu panelu Xbox Guide, ponadto na konsolach Xbox Series S/X dodano opcję usuwania szumu w Discordzie.
Kilka dni temu serwis do streamingu muzyki Deezer pochwalił się udostępnieniem nowej wersji swojej aplikacji dla zegarków z Wear OS. Niestety wymaga wersji 3.x systemu, ale w zamian przynosi sporo nowości.
Być może wiedzieliście, że Warszawa od dość dawna oferowała możliwość zakupu biletu długookresowego przez stronę internetową. Niestety, była dość toporna w użyciu przez model karty miejskiej przyjętej przez stolicę (bilet fizycznie kodowany na karcie, a nie na serwerze).
W ramach cięcia kosztów jakie w ostatnich tygodniach odbywa się w wielu firmach, Meta zdecydowała się anulować prace nad niezapowiedzianymi smartwatchami oraz inteligentnymi ekranami Portal. W tym drugim wypadku chodzi głównie o prace mające na celu przestawienie urządzenia na rynek korporacyjny.
W maju tego roku Google zapowiedziało kolejną zmianę interfejsu Android Auto, czyli specjalnego interfejsu do obsługi telefonu przez panel samochodu. Oryginalnie zapowiadano jego udostępnienie na minione lato, ale jak widać terminu nie udało się dotrzymać.
Na początku października Google oficjalnie poinformowało o zamiarze zamknięcia swojej usługi Google Stadia na początku przyszłego roku i w związku z tym zamiarem zwrotu pieniędzy wydanych w usłudze (zarówno na gry, jak i sprzęt o ile był kupiony w sklepie Google). Kilka dni temu podano szczegóły tej operacji.