One UI 5 lub Wear OS 4 dodają blokadę aktywacyjną

Utworzono: 16 wrzesień 2023, 17:09 Autor :  
Do tej pory zegarki z Wear OS nie miały niczego na wzór blokady aktywacyjnej. Jeśli ktoś nam go ukradł, wystarczyło, że przywrócił urządzenie do ustawień fabrycznych i mógł sam go używać (Samsung miał coś takiego, ale tylko w zegarkach z Tizenem).

Teraz to się zmienia - posiadacze Galaxy Watchy (4, 5 i 6) z Wear OS 4 oraz nakładką One UI 5 donoszą, że jeśli ustawimy na nich blokadę ekranu, to po przywróceniu ustawień fabrycznych pozostanie ona aktywna. Poza wprowadzeniem PINu, jedynym sposobem na jej usunięcie w takiej sytuacji jest skorzystanie z konta Google.

Tym samym, zegarek w końcu jest zabezpieczony przed kradzieżą - złodziej bez PINu czy naszego konta Google niewiele bowiem z nim zrobi.

Na razie nie jest jasne czy to zmiana z One UI czy samego Wear OS (choć powiązanie z kontem Google sugeruje to drugie), ale możliwe, że to zabezpieczenie związane z możliwością sparowania zegarka do innego telefonu bez usuwania jego danych.

Źródło: SamMobileKomentarze::DISQUS_COMMENTS 469 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...