Apple Watch Series 9 oraz Ultra 2 zaprezentowane

Utworzono: 16 wrzesień 2023, 17:09 Autor :  
Podczas prezentacji odbywającej się w tym tygodniu Apple pokazało nie tylko nowe iPhone’y, ale także kolejną generację swojego zegarka (a także jego wariantu Ultra). Jakie nowości czekają na jego fanów?

W podstawowym modelu mamy nowy układ S9, który ma poprawić energooszczędność oraz zapewnić więcej mocy (np. do lokalnego przetwarzania naszej mowy przy korzystaniu z Siri). Jest także druga generacja układu odpowiedzialnego za komunikację UWB (Ultra WideBand), co powinno poprawić dokładność szukania zegarka z poziomu iPhone’a.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o poprawieniu maksymalnej jasności ekranu w Series 9 (teraz to 2000 nitów). Polskie ceny nowego zegarka zaczynają się od 2250 zł, a terminy dostaw to obecnie druga połowa września.

Apple Watch Ultra 2 ma praktycznie te same zmiany co Series 9. Jest więc nowy układ S9 i chip UWP drugiej generacji. Maksymalna jasność ekranu wzrosła jednak do poziomu 3000 nitów, zamiast 2000 z Series 9. Ceny zaczynają się od 4500 zł, terminy dostaw to także druga połowa września.

Źródło: The Verge (1), (2)Komentarze::DISQUS_COMMENTS 479 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...