Philips Hue nareszcie doczeka się wsparcia dla Matter

Utworzono: 10 wrzesień 2023, 09:09 Autor :  
W kwietniu tego roku Philips poinformował o opóźnieniu udostępnienia aktualizacji dodającej obsługę standardu Matter do swoich mostków oraz inteligentnych żarówek na bliżej nieokreśloną przyszłość.

W tym tygodniu w końcu podano nowym termin - do końca tego miesiąca stosowna aktualizacja ma trafić w ręce użytkowników. Co ciekawe, zmiana systemu komunikacji ma szansę poprawić czas reakcji - teraz bowiem nie tylko aplikacja Philips Hue będzie w stanie lokalnie wysyłać komendy do żarówek, ale także i inne kompatybilne ze standardem Matter.

Co ważne, nie wszystkie urządzenia z rodziny Hue będą korzystać z Matter - Hue Play HDMI sync box i pokrętło Hue Tap dial switch są niechlubnymi wyjątkami i z nich nadal będzie trzeba korzystać jak do tej pory.

Producent przygotował stronę internetową z najważniejszymi informacjami dotyczącymi zmiany.

Źródło: The VergeKomentarze::DISQUS_COMMENTS 546 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...