Po kilku latach przerwy, Amazon w końcu zdecydował się odświeżyć jeden z popularniejszych modeli swojego czytnika ebooków, czyli Paperwhite. Jego czwarta generacja z zewnątrz wydaje się niewiele różnić, ale w środku wprowadzono kilka zmian.
W marcu tego roku HBO Go w Polsce nareszcie wprowadziło samodzielną subskrypcję, dzięki której można było oglądać filmy z oferty tej usługi bez konieczności posiadania umowy ze współpracującym operatorem telewizji kablowej, satelitarnej bądź dostawcą internetu. Wtedy miesięczną wysokość abonamentu ustalono na 30 zł.
Jeśli macie w domu głośnik Google Home oraz telewizor bądź przystawkę do niego z Android TV, to zapewne wiecie, że nie umieją się one "porozumieć" w kwestii głosowego inicjowania odtwarzania seriali czy filmów w serwisach VOD. Mimo, że ta sama opcja działa, gdy zamiast czegoś z Android TV mamy Chromecasta podłączonego do telewizora.
Dwa lata temu Xiaomi zaprezentowało Mi Box, czyli stosunkowo tanią przystawkę do telewizora, która działała pod kontrolą Android TV. Była konkurencją chociażby dla SHIELDa, którego wysoka cena wielu zniechęcała. Kilka dni temu do sprzedaży wprowadzono natomiast odrobinę odświeżoną wersję, którą ochrzczono mianem Mi Box S.
W zeszłym roku sieć sklepów Carrefour uruchomiła możliwość samodzielnego skanowania zakupów swoim smartfonem przy pomocy funkcji Scan&Go w aplikacji Mój Carrefour. Niestety, była ona dostępna tylko w kilku marketach na terenie Warszawy.
Mark Zuckerberg pozazdrościł Amazonowi oraz Google ich serii inteligentnych ekranów i zaprezentował własne o nazwie Portal. Jak nietrudno się domyślić, zostały one zintegrowane z Facebook Messengerem, dzięki czemu możemy z ich pomocą prowadzić rozmowy wideo czy audio z naszymi znajomymi korzystającymi z tego komunikatora.
Swoje usługi streamingu gier mają już między innymi Sony czy NVIDIA. Pracuje nad nimi Google (na razie tylko z grą Assassin's Creed Odyssey), a teraz do wyścigu postanowił dołączyć Microsoft publicznie ogłaszając, że pracuje nad usługą o kodowej nazwie Project xCloud.
LG, w przeciwieństwie do wspomnianego w poprzednim newsie Huawei nie mogło juz ewidentnie się doczekać wypuszczenia nowego zegarka, ponieważ zdecydowało się go wypuścić jeszcze ze starym układem Qualcomma. Czym więc się wyróżnia od poprzedników?
Po niezbyt udanym Huawei Watch 2, chiński producent zrobił sobie przerwę od inteligentnych zegarków. Trochę trudno mu się dziwić - prócz poprawienia wyglądu niewiele mógł zrobić bez nowego układu od Qualcomma. Ten został niedawno pokazany i choć nieco zawiódł oczekiwania (jego bazą wciąż są przestarzałe rdzenie), to nie przeszkodziło Huawei zabrać się do pracy.
Santander Bank (dawniej BZ WBK) bardzo stara się przypodobać fanom inteligentych opasek sportowych czy zegarków. Na początku tego roku jako pierwszy bank w Polsce dodał obsługę Garmin Pay do swoich kart. Teraz natomiast ponownie jako pierwszy nad Wisłą startuje ze wsparciem dla Fitbit Pay.