Google kończy z Cloud Print

Utworzono: 01 grudzień 2019, 14:12 Autor :  
Mimo, że regularne zamykanie swoich usług i aplikacji właśnie odbija się Google czkawką (wielu graczy nie chce kupować gier w usłudze Stadia właśnie z obawy, że za przysłowiowe pięć lat jej nie będzie), to firma ogłosiła niedawno śmierć kolejnego swojego produktu.

Mowa o usłudze Google Cloud Print, uruchomionej w 2010 roku. Pozwalała ona w najbardziej podstawowym wariancie na połączenie drukarek podpiętych do naszego komputera z chmurą i drukowanie na nich z dowolnego innego urządzenia, na którym byliśmy zalogowani do konta Google.

Z czasem pojawiły się drukarki, które miały wbudowaną obsługę Cloud Print, więc stale włączony komputer nie był już potrzebny.

Okazuje się, że usługa powstała przede wszystkim, by dało się drukować na systemie Chrome OS. Gdy ten doczekał się natywnej obsługi drukarek, Google zdecydowało się Cloud Printa zamknąć. Usługa przestanie działać wraz z końcem grudnia przyszłego roku.

Źródło: Ars Technica

Tag :


Komentarze::DISQUS_COMMENTS 324 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...