Stan konta w PKO podejrzycie już w serwisie ING

Utworzono: 01 grudzień 2019, 14:12 Autor :  
Pod koniec października pisaliśmy o dodaniu przez ING do swojego systemu transakcyjnego możliwości podglądania stanu i historii kont w innych bankach. Niedawno bank dodał kolejną wspieraną instytucję, tym razem padło na PKO BP.

Dla przypomnienia, na tego typu funkcjonalność zrealizowaną w bezpieczny sposób (przedtem było zazwyczaj realizowane poprzez podanie hasła do naszego konta automatowi, który logował się do serwisu banku i kopiował historię transakcji) zezwoliła dyrektywa PSD2, która wymusiła na bankach udostępnienie API pozwalającego klientom w bezpieczny sposób udostępniać dane swoich kont aplikacjom trzecim.

Niestety, w naszym kraju wciąż nie ma zbyt wielu podmiotów niezależnych od banków, oferujących chociażby analizę wydatków na podstawie danych dostarczonych w ten sposób.

Źródło: CashlessKomentarze::DISQUS_COMMENTS 415 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...