Streaming gier poprzez Steama także poza siecią lokalną

Utworzono: 17 marzec 2019, 20:03 Autor :  
Niecały rok temu Valve udostępniło aplikację Steam Link dla urządzeń z Androidem (miała obsługiwać także sprzęty z iOS i tvOS, ale firma nadal nie dogadała się z Apple w kwestii dostępu do sklepu Steam i pobierania prowizji za zakupy), dzięki czemu zniknęła potrzeba dla osobnego urządzenia o tej samej nazwie.

Program miał jednak pewną wadę - streaming działał jedynie w sieci lokalnej, więc na smartfonach czy tabletach miał niewielkie zastosowanie. Dopiero kilka dni temu Valve uruchomiło testy funkcji Steam Link Anywhere, dzięki której można grać na swoim pececie z dowolnego miejsca na ziemi, o ile tylko mamy dobre łącze internetowe.

By skorzystać z nowej opcji, należy posiadać najnowszą wersję aplikacji Steam Link oraz klienta Steam na komputerze w wersji 688 lub nowszej (każda beta udostępniona po 13 marca). Na razie streaming przez internet działa tylko, gdy klientem jest aplikacja Steam Link. Nie można więc jeszcze streamować gier z komputera na komputer w ten sposób.

Źródło: Android PoliceKomentarze::DISQUS_COMMENTS 843 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...