Google chce oferować konta bankowe w ramach Google Pay

Utworzono: 01 grudzień 2019, 14:12 Autor :  
Firma z Mountain View ma od jakiegoś czasu coraz większe ambicje, jeśli chodzi o kolejne dziedziny życia, w których chciałaby oferować swoje produkty. W Stanach Zjednoczonych ma już swoją wirtualną sieć komórkową (MVNO), oferuje w wybranych miasta łącza światłowodowe czy usługę dostawy zakupów tego samego dnia.

Teraz do tej listy firma chce dołączyć konta bankowe. Jak można przeczytać na łamach portalu The Verge, w ramach projektu o kodowej nazwie “Cache”, Google chce w przyszłym roku zaoferować użytkownikom aplikacji Google Pay proste rachunki bieżące we współpracy z Citigroup (właściciele między innymi Citi Handlowego) oraz unią kredytową Stanford University.

Jednocześnie przedstawiciele Google zarzekają się, że dane z nowej usługi nie byłyby sprzedawane reklamodawcom. Byłby to kolejny tego typu sojusz Doliny Krzemowej z bankierami w ostatnim czasie (kilka miesięcy temu Apple udostępniło we współpracy z Goldman Sachs swoją kartę kredytową mieszkańcom USA).Komentarze::DISQUS_COMMENTS 408 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...