Chrome dla Windows nareszcie z natywną wersją dla układów ARM

Utworzono: 31 marzec 2024, 11:03 Autor :  
Qualcomm przygotowuje się do wprowadzenia Snapdragon X Elite CPU. Oczywiście, aby wykorzystać te nowe możliwości, potrzebujemy odpowiedniego oprogramowania. Właśnie pojawiła się ważna nowość: natywna wersje Chrome dla Windows na procesorach ARM.

Google testował natywną wersję w kanale “canary” od stycznia, ale teraz ogłosił udostępnienie natywnej wersji przeglądarki Chrome dla układów ARM w stabilnym kanele. Qualcomm również ma swój udział w tym projekcie, a w swoim oświadczeniu chwali się współpracą z Google nad przeglądarką dla swojego przyszłego układu.

Google obiecuje, że natywna wersja Chrome będzie "w pełni zoptymalizowana pod kątem sprzętu i systemu operacyjnego twojego komputera z układem ARM, co sprawi, że przeglądanie internetu będzie szybsze i płynniejsze.

Źródło: Ars TechnicaKomentarze::DISQUS_COMMENTS 830 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...