Amazon rezygnuje z technologii "Just Walk Out" w swoich sklepach spożywczych Amazon Fresh

Utworzono: 07 kwiecień 2024, 09:04 Autor :  
“Just Walk Out” miała być przełomem w zakupach detalicznych, eliminując potrzebę stania w kolejkach do kas. Sklepy wyposażono w ponad 100 kamer i stałe lokalizacje produktów, aby umożliwić działanie technologii monitoringu opartej na sztucznej inteligencji.

Podobne rozwiązanie wprowadziła w naszym kraju Żabka w swoich sklepach Nano, gdzie klienci skanują kod z aplikacji Żappka przy wejściu, po prostu biorą interesujące ich produkty z półek i wychodzą.

Jednak raport z maja 2023 roku ujawnił, że Amazon wciąż boryka się z licznymi problemami technicznymi, nawet po sześciu latach od zapowiedzi. Ponadto okazało się, że w połowie 2022 roku Amazon zatrudniał 1000 osób w Indiach, które miały przeglądać nagrania z systemu monitoringu i ręcznie potwierdzać listę zakupów klientów.

Ostatecznie Amazon zdecydował się na bardziej realistyczne rozwiązanie bezobsługowe: wózki zakupowe z wbudowanymi ekranami i skanerami. Klienci mogą skanować produkty, dodając je do wózka “Amazon Dash Cart”, a na ekranie widzą bieżącą sumę zakupów. Skanery w wózkach eliminują również potrzebę ciągłego porządkowania półek przez pracowników sklepu, co było wymagane dla działania systemu monitoringu.

Amazon w swoim oświadczeniu podkreślił, że zainwestowano dużo czasu w przeprojektowanie sklepów Amazon Fresh, co przyniosło lepsze doświadczenia zakupowe i zadowolenie klientów. Firma zauważyła, że choć klienci cenią sobie możliwość pominięcia kasy dzięki technologii “Just Walk Out”, to równie ważna jest dla nich możliwość łatwego znalezienia produktów i ofert, przeglądania paragonu podczas zakupów oraz śledzenia oszczędności. Wprowadzenie inteligentnych wózków “Amazon Dash Cart” ma sprostać tym oczekiwaniom, jednocześnie umożliwiając klientom uniknięcie kolejek przy kasach.

Źródło: Ars Technica

Tag :


Komentarze::DISQUS_COMMENTS 210 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...