Meta wprowadza spore zmiany w usłudze Workrooms

Utworzono: 31 marzec 2024, 11:03 Autor :  
Firma Meta ogłosiła istotne zmiany w swoim narzędziu Workrooms, służącym do wirtualnej współpracy użytkowników VR i uczestników wideokonferencji. Niestety, oznaczają one usunięcie pewnych funkcji. Meta zaleca aktywnym użytkownikom pobranie ważnych danych przed wprowadzeniem tych zmian, co ma nastąpić 30 maja.

Workrooms, wprowadzone w 2021 roku, miało być w pełni funkcjonalną przestrzenią do wirtualnych spotkań w wirtualnej rzeczywistości, umożliwiającą strumieniowanie pulpitu komputera i wyświetlanie mapowanie rzeczywistej klawiatury. Użytkownicy mogli prowadzić rozmowy zarówno w VR, jak i na tradycyjnych komputerach.

Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez Meta, Workrooms zostanie ulepszone. Nowa wersja będzie miała nowy wygląd wirtualnych pomieszczeń oraz uproszczony sposób tworzenia i dołączania do spotkań. Oto niektóre z nowych funkcji:

  1. Rezerwacja spotkań bez tworzenia pomieszczenia: Użytkownicy będą mogli rezerwować spotkania bez konieczności tworzenia pomieszczenia. To pozwoli na udostępnianie linków bez konieczności korzystania z aplikacji.
  2. Otwarty dostęp do spotkań: Linki do spotkań lub pomieszczeń będą dostępne dla każdego, kto posiada odpowiedni link. Gospodarze będą mogli ograniczyć dostęp tylko do członków pomieszczenia.
  3. Wygodniejsze udostępnianie ekranu: Bez względu na to, gdzie siedzisz w VR, udostępnianie ekranu będzie bardziej komfortowe.
  4. Dostosowywanie wirtualnych ekranów: Użytkownicy będą mogli zmieniać rozmiar, wysokość i odległość wirtualnych ekranów w swoim biurze. Zmiany zostaną automatycznie zapisane.
  5. Nowe środowisko VR: Przy dołączaniu do spotkań lub pomieszczeń użytkownicy zobaczą odświeżone środowisko jeziora.

Niestety, część funkcji zostanie usunięta. Mowa chociażby o tablicach do pisania, plakatach, logo, czacie, plikach, linkach i mapowaniu fizycznych klawiatur do wirtualnych odpowiedników.

Źródło: Road to VRKomentarze::DISQUS_COMMENTS 240 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...