Disney Plus zaczyna walkę ze współdzieleniem haseł

Utworzono: 07 kwiecień 2024, 09:04 Autor :  
Disney Plus, popularna platforma streamingowa, ogłosiła, że od czerwca rozpocznie pobieranie opłat od użytkowników za współdzielenie haseł. W wywiadzie dla CNBC, dyrektor generalny Disneya, Bob Iger, ujawnił, że firma planuje “uruchomić nasze pierwsze prawdziwe podejście do walki ze współdzieleniem haseł” już w czerwcu.

Zmiany zostaną wprowadzone najpierw w “kilku krajach”, zanim zostaną rozszerzone na wszystkich subskrybentów we wrześniu. Netflix był pierwszą usługą streamingową, która zaczęła walczyć ze współdzieleniem haseł w 2023 roku, pobierając dodatkowe 7,99 dolarów miesięcznie za dodanie dodatkowego widza spoza gospodarstwa domowego i poskutkowało to wzrostem ilości subskrybentów.

Podczas rozmowy zarobkowej w lutym, główny dyrektor finansowy Disneya, Hugh Johnston, potwierdził, że subskrybenci “podejrzani o nieprawidłowe współdzielenie” zobaczą monit o zapisanie się na własną subskrypcję tego lata. Subskrybenci będą również mogli dodać członków spoza swojego gospodarstwa domowego za “dodatkową opłatą”, ale Disney nie podał jeszcze szczegółów dotyczących kosztów.

Źródło: The VergeKomentarze::DISQUS_COMMENTS 648 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...