Niedawno informowaliśmy, że premiera Android Wear 2.0 planowana jest na luty. Teraz do sieci wyciekła data - jak można przeczytać w portalu Android Police, znany z upubliczniania przecieków Evan Blass podał na Twitterze rzekomą datę premiery nowego systemu dla zegarków od Google.
Kilka dni temu miała miejsce premiera tańszej edycji przystawki SHIELD TV drugiej generacji (bez dysku HDD i gniazd microUSB oraz na karty microSD). Ma ona nowszą wersję systemu wraz z kilkoma usprawnieniami od NVIDII, która wkrótce trafi także do posiadaczy starszego modelu.
Okazuje się, że funkcje monitorowania naszej aktywności w inteligentnych zegarkach można wykorzystać nie tylko do zbierania statystyk o ilości kroków czy jakości snu, ale także do ostrzegania nas o zachorowaniu jeszcze zanim pojawią sie wyraźne objawy. Odpowiedni algorytm udało się właśnie opracować naukowcom z Uniwersytetu Stanforda.
Pierwotnie aktualizacja systemu Android Wear 2.0 miała się ukazać już w zeszłym roku, ale po udostępnieniu wersji deweloperskich Google otrzymało na tyle dużo negatywnych opinii, że premiera została odłożona celem dopracowania wprowadzonych zmian. Teraz wiemy już jaki jest nowy termin planowanej premiery finalnego wydania.
O ile sam ePUAP nadal jest bardzo nieintuicyjny, o tyle sam profil zaufany pozwalający korzystać także z innych usług rządowych powoli staje się coraz łatwiej dostępny. Do niedawna w celu jego założenia trzeba było odwiedzać ZUS, skarbówkę lub wybrane placówki banków. Od kilku miesięcy można to jednak robić poprzez systemy transakcyjne banków.
Nowa platforma wirtualnej rzeczywistości dosyć wolno zyskuje kompatybilność z kolejnymi urządzeniami. Do tej pory korzystać z niej mogli jedynie posiadacze Pixeli i Moto Z. Kilka dni temu nastąpiło pierwsze szerze otwarcie jej podwojów dla użytkowników.
Już od kilku miesięcy trwały zamknięte testy aplikacji Gear Manager dla iOS, która pozwalała posiadaczom iPhone'ów korzystać z zegarków Samsung Gear S2 oraz S3. Kilka dni temu nieco przedwcześnie poinformowała o udostępnieniu aplikacji dla iOS, ale dzięki zapowiedzi poznaliśmy nieco więcej szczegółów.
W dobie coraz większej ilości inteligentnych urządzeń w naszym domu (telewizorów, lodówek, żarówek, termostatów, etc.) zaczyna pojawiać się problem ich bezpieczeństwa. Oprogramowanie na takich sprzętach póki co jest rzadko aktualizowane, co stanowi doskonałą okazję dla hakerów, którzy chcieli by je wykorzystać w swoim botnecie czy też w celu dostania się do naszej sieci.
Podczas tegorocznych targów CES firma NVIDIA zaprezentowała odświeżoną wersję swojej przystawki / konsoli działającej pod kontrolą systemu Android TV. Różnice nie są wielkie i obecnych posiadaczy raczej nie zachęcą do zakupu (chyba, że samych akcesoriów), tym bardziej, że nowinki w oprogramowaniu mają otrzymać razem z aktualizacją systemu.
Niestety, mimo dosyć szerokiej dostępności Google Now oraz związanych z tym rozwiązaniem komend głosowych, udostępnianie nowej wersji Asystenta Google idzie bardzo wolno. Cały czas oficjalnie w pełni korzystać z niej można jedynie w USA i tylk ona Pixelach lub Google Home.