NVIDIA testuje własną aplikację pilota dla SHIELD TV

Utworzono: 19 sierpień 2018, 13:08 Autor :  
Niemal od początku istnienia Android TV, Google oferuje aplikację dla urządzeń z iOS i Androidem, która może je zamienić w pilot do naszego telewizora. Niestety, nie jest ona zbyt rozbudowana i jedyną jej zaletą w stosunku do zwykłego pilota jest opcja wpisywania tekstu klawiaturą ekranową telefonu.

NVIDIA najwidoczniej nie jest zadowolona z takiego stanu rzeczy i postanowiła stworzyć własny, bardziej rozbudowany odpowiednik. Kilka dni temu w Play Store pojawił się na chwilę program "NVIDIA SHIELD TV".

Aplikacja według opisu miała oferować to samo, co aplikacja Google, plus wirtualny touchpad emulujący mysz (przydatne w streamingu z komputera lub korzystaniu z aplikacji nieprzystosowanych do obsługi pilotem) oraz wirtualny przycisk Start (z pada do SHIELDa, w aplikacji Google jest tylko Home i Wstecz).

Z opisu można się było również dowiedzieć, że program do działania wymaga nakładki SHIELD Experience w wersji 7.1 (najnowsza dostępna publicznie nosi numerek 7.0.2). Pozostaje nam więc czekać na oficjalne udostępnienie aktualizacji systemu.

Być może z czasem NVIDIA rozbuduje program o funkcję wirtualnego pada, dzięki czemu łatwiej (i taniej) byłoby grać ze znajomymi.

Źródło: Android PoliceKomentarze::DISQUS_COMMENTS 945 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...