Google Home z możliwością wyzwalania "rutyn" w określonym czasie

Utworzono: 29 lipiec 2018, 18:07 Autor :  
Inteligentne głośniki od Google od jakiegoś czasu oferowały opcję "rutyn", czyli zestawu akcji wykonywanych przez wirtualnego asystenta. Do tej pory można było wyzwalać je tylko po wydaniu odpowiedniej komendy głosowej. Kilka dni temu jednak dodano również opcję uruchamiania ich w wyznaczonym czasie.

Dzięki temu możemy przykładowo kazać asystentowi wyłączyć / uśpić wszystkie nasze smart urządzenia na noc czy zacząć odtwarzanie muzyki przed uruchomieniem się naszego budzika. Warto zwrócić uwagę, że domyślnie każda czynność jest potwierdzana komunikatem głosowym, więc dobrze jest w kolejce akcji najpierw wyciszyć głośnik i dopiero po wszystkim przywrócić pierwotną głośność.

Rutyny cały czas są dostępne jedynie w Stanach Zjednoczonych, więc do korzystania z nich czy zarządzania nimi musimy przestawić telefon na język angielski (USA).

Źródło: The VergeKomentarze::DISQUS_COMMENTS 1378 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...