Google wprowadza zatwierdzanie aplikacji dla Wear OS

Utworzono: 19 sierpień 2018, 13:08 Autor :  
Android jest w wielu wypadkach przeciwieństwiem iOS, choć ostatnio w kolejnych aspektach upodabnia do systemu Apple (głównie jeśli chodzi o kolejne ograniczenia dla deweloperów). Kilka dni temu firma z Mountain View ogłosiła kolejny krok w tym kierunku.

Otóż Google zamierza ręcznie sprawdzać aplikacje dodawane do Play Store przed ich publikacją, choć na razie dotyczyć ma to tylko oprogramowania dla zegarków z Wear OS. Firma tłumaczy to chęcią poprawy jakości aplikacji, choć osobiście nie zauważyłem problemu z nadmiarem marnych programów (jeśli już, to jest problem z niewielką ilością aplikacji i ich odkrywaniem w kliencie sklepu na telefonie czy w przeglądarce).

Od 1 października tego roku, Google będzie zatwierdzać wszystkie nowe aplikacje dla Wear OS, zaś od 4 marca przyszłego roku dotyczyć to będzie również już opublikowanych programów.

Źródło: NeowinKomentarze::DISQUS_COMMENTS 405 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...