Jednak trochę więcej Chromebooków nie doczeka się aplikacji Linuksowych

Utworzono: 25 sierpień 2018, 12:08 Autor :  
W połowie czerwca Google udało się ustalić pewien minimalny pułap wymagań dla wsparcia aplikacji linuksowych w systemie Chrome OS. Przy okazji opublikowano też opublikowano też częściową listę urządzeń, które się nie załapały. Niestety, okazuje się, że ostatecznie wymagania poszły nieco w górę.

Konkretnie chodzi o minimalną wersję jądra Linuksa. W połowie czerwca zakładano, że zmiany wymagane przez projekt Crostini (odpowiedzialny za wsparcie dla aplikacji Linuksowych) zostaną przeniesione aż do jądra w wersji 3.14 włącznie. Z czasem jednak te plany uległy zmianie i ostatecznie przeniesiono je tylko do wersji 3.18, zaś wszystkie poniższe zostały oznaczone jako niewspierane.

Oczywiście jest cień szansy, że jądro zostanie zaktualizowane, ale raczej nie należy na to liczyć w wypadku większości modeli (obstawiałbym, że najwyżej Google zrobi to z przyzwoitości w wypadku swojego Chromebook Pixela z 2015 roku i na tym się skończy).

Lista urządzeń z jądrem Linuksa w wersji 3.10 lub 3.14: - Acer Chromebase
- HP Chromebook 14 G3 - Acer Chromebook 13 (CB5-311) - Acer Chromebook 11 (C670) - ASUS Chromebook Flip C100PA - ASUS Chromebook C201 - Acer Chromebox CXI2 - Acer Chromebase 24 - Toshiba Chromebook 2 (2015 Edition) - Lenovo ThinkCentre Chromebox - Google Chromebook Pixel (2015) - Acer Chromebook 15 - Dell Chromebook 13 7310 - ASUS Chromebox CN62 - AOpen Chromebase Mini - Asus Chromebit CS10 - AOpen Chromebox Mini

Źródło: xda-developersKomentarze::DISQUS_COMMENTS 136 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...